Fernando Saunders, Amit Chatterjee, Stepan Rak, Tapia Eta Leturia, Shahab Tolouie, cd

 

 

 

 

Fernando Saunders je newyorský virtuózní hráč na basovou kytaru, zpěvák, skladatel a producent patřící mezi světovou muzikantskou elitu. Po svých začátcích v kapele Jana Hammera, započal v 80. letech spolupráci s uznávaným představitelem městského rocku Lou Reedem, jehož dodnes doprovází na turné jako basista a vokalista (čeští televizní diváci jej měli nedávno možnost spatřit v živém přenosu koncertu pro Václava Havla - oslav 20ti let od Sametové revoluce). V minulosti nahrával a vystupoval s hvězdami jako jsou Steve Winwood, Eric Clapton, Joan Baez, Jeff Beck, Jimmy Page, John McLaughlin / The Mahavishnu Orchestra, Marianne Faithfull a s dalšími.

Vydal tři autorská, kritikou uznávaná alba, jeho poslední z roku 2006 I Will Break Your Fall, si můžete objednat zde
Fernanda Saunderse zastupujeme s jeho kapelou složenou ze špičkových evropských muzikantů.
Jejich první české turné v roce 2007 se setkalo s obrovským úspěchem, hráli na Sázavafestu, stali se hvězdami festivalu Prázdniny v Telči apod. Informace o účinkování v pořadu Noc s Andělem na ČT2, jarním a listopadovém klubovém turné 2008 a festivalech v roce 2009 najdete zde

Letos jsme je mohli vidět na New York Stage festivalu Colours of Ostrava kam Fernando Saunders vůbec poprvé do střední Evropy přivezl svoji americkou kapelu. 

All for You.mp3

I Don´t Need You.mp3

I Will Break Your Fall.mp3

Klikněte zde pro video na YouTube

 

 

Tapia Eta Leturia je skupina excelentních muzikantů, kteří hrají tradiční baskickou hudbu v moderním pojetí. V roce 2006 jsme jej poprvé přivezli na hrad Točník a Sázavafest, rok poté následovala úžasná klubová šňůra včetně Noci s Andělem. V listopadu 2008 prozatím poslední, navíc s pěti výjimečnými společnými koncerty s Čechomorem. Rozpisy turné najdete zde. V tuto chvíli kapela natáčí nové CD.
 

Wafa.mp3

Amaren Alabarik.mp3

Aritmetika arazoak.mp3

Eguzkie yoan da.mp3

Compostelako erromesa.mp3

Klikněte zde pro video na YouTube

 

 

 

Štěpán Rak - mezinárodně uznávaný kytarový virtuos, vynikající umělec a významný skladatel patřící mezi absolutní špičku klasické kytary. Díky své unikátní kytarové technice a naprosto převratnému pojetí hry se velmi rychle stal jedním z nejvyhledávanějších a nejvytíženějších kytarových pedagogů současného světa. Od roku 1981 vyučuje kytarovou hru na pražské Akademii múzických umění, kde byl jmenován prvním univerzitním profesorem v České republice. Je autorem celé řady komorních i symfonických děl, zejména skladeb pro sólovou kytaru, jež je součástí stálého koncertního repertoáru předních světových interpretů. Se svým koncertním programem vystupoval ve více než 70ti zemích světa - s klasickým  repertoárem je zván do koncertních hal, zámeckých a hradních sálů, jeho program "S kytarou kolem světa" je vhodný na festivaly world music i do malých klubů, má připraven i speciální pořad „Chvála čaje“ vhodný do čajoven, velmi žádané jsou jeho vánoční koncerty. V září 2010 vychází nové live CD "Song for David", které si můžete objednat zde.
 

Saltarello.mp3

Irský čaj.mp3

Jota.mp3

Jasmínový čaj.mp3

Balalaika.mp3

Klikněte zde na oficiální Myspace stránky