Fernando Saunders, Amit Chatterjee, Stepan Rak, Tapia Eta Leturia, Shahab Tolouie, cd

Popis: C:\Users\OABEROUN\Desktop\Stránky\web\images\vizitkaSczb.jpg

Popis: EnglishPopis: Deutsch

Popis: Nostalgie Music Agency

 

Popis: Fernando Saunders

 

 

Popis: Fernando Saunders

Popis: Fernando Saunders

Popis: Fernando Saunders

 

Fernando Saunders je newyorský virtuózní hráč na basovou kytaru, zpěvák, skladatel a producent patřící mezi světovou muzikantskou elitu. Po svých začátcích v kapele Jana Hammera, započal v 80. letech spolupráci s uznávaným představitelem městského rocku Lou Reedem, jehož dodnes doprovází na turné jako basista a vokalista (čeští televizní diváci jej měli nedávno možnost spatřit v živém přenosu koncertu pro Václava Havla - oslav 20ti let od Sametové revoluce). V minulosti nahrával a vystupoval s hvězdami jako jsou Steve Winwood, Eric Clapton, Joan Baez, Jeff Beck, Jimmy Page, John McLaughlin / The Mahavishnu Orchestra, Marianne Faithfull a s dalšími.

Vydal tři autorská, kritikou uznávaná alba, jeho poslední z roku 2006 I Will Break Your Fall, si můžete objednat zde
Fernanda Saunderse zastupujeme s jeho kapelou složenou ze špičkových evropských muzikantů.
Jejich první české turné v roce 2007 se setkalo s obrovským úspěchem, hráli na Sázavafestu, stali se hvězdami festivalu Prázdniny v Telči apod. Informace o účinkování v pořadu Noc s Andělem na ČT2, jarním a listopadovém klubovém turné 2008 a festivalech v roce 2009 najdete zde

Letos jsme je mohli vidět na New York Stage festivalu Colours of Ostrava kam Fernando Saunders vůbec poprvé do střední Evropy přivezl svoji americkou kapelu. 

 

Popis: Shahab Tolouie

Popis: Shahab Tolouie

Popis: Shahab Tolouie

Popis: Shahab Tolouie

 

 

Shahab Tolouie je výjimečný íránský kytarista, skladatel a zpěvák, ovládá také různé tradiční perské nástroje – setar, tanbour, delroba, laud, daf, dammam. Věnuje se multikulturní a nadžánrové hudební fúzi a prezentuje osobitý styl, kterému sám říká EthnoFlamenco. V tomto nalezl svůj hudební domov, zhudebněním dávných slavných perských básní. Vedle flamencové kytary je nejdůležitějším nástrojem jeho bohatý, typicky východní, charismatický hlas. 
Shahab Tolouievystupuje sólově, v duu s Tomášem Reindlem (indická tabla, etnické percuse), v triu spolu s Tomášem Vychytilem (klasická kytara) či jako Shahab Tolouie Quartet se slovenským kontrabasistou Martinem Kapusníkem. Ukázky z prvního sólového alba Tango Perso z roku 2009 najdete níže, proklik na oficiální stránky zde. Shahaba Tolouie zastupujeme ve spolupráci s Atlas Music s.r.o.

Popis: nota

Tango Perso.mp3

My Heart.mp3

Klikněte zde pro video
 na YouTube

 

Popis: Amit Chatterjee

Popis: Amit Chatterjee

Popis: Amit Chatterjee

Popis: Amit Chatterjee

 

 

Amit Chatterjee je indický světově uznávaný hudebník - kytarista, sitarista, skladatel a zpěvák, který spolupracuje s předními renomovanými umělci oblasti jazzrocku a worldmusic. V letech 1993-2004 byl členem skupiny legendárního jazzmana Joe Zawinula - The Zawinul Syndicate, koncertoval a nahrával mimo jiné se saxofonistou Davidem Liebmanem, multiinstrumentalistou Burhanem Ocalem, mistry perkusí Glenem Velezem a Trilokem Gurtu, spolupracoval se Stingem, zahrál si po boku Carlose Santany .. V jeho současném projektu - jazzrockové Amit Chatterjee Alliance, skvěle prolíná své východní kořeny se západní hudební zkušeností. Tuto kapelu složenou z muzikantů z Itálie, Rakouska a Anglie jsme prozatím viděli v Čechách pouze dvakrát - v roce 2008 na festivalu Jazzinec v Trutnově a v roce 2010 na New York Stage festivalu Colours of Ostrava. Další plánovaný koncert pro tuzemské posluchače je na 22.10., v rámci jazzblues festivalu v Ústí nad Labem. 
Amitava Chatterjee dosud vydal 5 autorských alb v oblasti jazzu a příbuzných žánrů, 3 alba klasické indické hudby jako hráč na sitar a desítky dalších jako řadový člen hudebních projektů. V Čechách nyní vystupuje s worldmusic Amit Chatterjee Trio spolu s Tomášem Reindlem (tabla, rámové bubny, didjeridu) a Pavlem Hrubým (saxofon, klarinet), případně v duu s programem indických písní z vlastní tvorby.

Popis: nota

We Call It Maze.mp3

Endless Radiance.mp3

Klikněte zde na oficiální Myspace stránky

Popis: Tapia eta Leturia

 

Popis: Tapia eta Leturia

Popis: Tapia eta Leturia

Popis: Tapia eta Leturia

 

Tapia Eta Leturia je skupina excelentních muzikantů, kteří hrají tradiční baskickou hudbu v moderním pojetí. V roce 2006 jsme jej poprvé přivezli na hrad Točník a Sázavafest, rok poté následovala úžasná klubová šňůra včetně Noci s Andělem. V listopadu 2008 prozatím poslední, navíc s pěti výjimečnými společnými koncerty s Čechomorem. Rozpisy turné najdete zde. V tuto chvíli kapela natáčí nové CD.
 

 

 

Popis: Stepan Rak

Popis: C:\Users\OABEROUN\Desktop\Stránky\web\CZ\music\SRak_Noty_Banner.gif

Popis: Stepan Rak

Popis: Stepan Rak

Popis: Stepan Rak

 

Štěpán Rak - mezinárodně uznávaný kytarový virtuos, vynikající umělec a významný skladatel patřící mezi absolutní špičku klasické kytary. Díky své unikátní kytarové technice a naprosto převratnému pojetí hry se velmi rychle stal jedním z nejvyhledávanějších a nejvytíženějších kytarových pedagogů současného světa. Od roku 1981 vyučuje kytarovou hru na pražské Akademii múzických umění, kde byl jmenován prvním univerzitním profesorem v České republice. Je autorem celé řady komorních i symfonických děl, zejména skladeb pro sólovou kytaru, jež je součástí stálého koncertního repertoáru předních světových interpretů. Se svým koncertním programem vystupoval ve více než 70ti zemích světa - s klasickým  repertoárem je zván do koncertních hal, zámeckých a hradních sálů, jeho program "S kytarou kolem světa" je vhodný na festivaly world music i do malých klubů, má připraven i speciální pořad „Chvála čaje“ vhodný do čajoven, velmi žádané jsou jeho vánoční koncerty. V září 2010 vychází nové live CD "Song for David", které si můžete objednat zde.
 

Popis: nota

Saltarello.mp3

Irský čaj.mp3

Jota.mp3

Jasmínový čaj.mp3

Balalaika.mp3

Klikněte zde na oficiální Myspace stránky

 

Popis: info

 


Popis: Zpět na stránky pensionu